kontakty vyučující

Mgr. Bc. Eva Paličková

Španělský jazyk

palickova@vos-goodwill.cz

Jmenuji se Eva Paličková a jsem absolventkou Filosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, kde jsem vystudovala španělskou a portugalskou filologii. Před pár lety jsem si rozšířila aprobaci také o ruský jazyk, který jsem v bakalářském programu vystudovala na Pedagogické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně.

Španělštinu učím na VOŠ Goodwilll od roku 1999. Přestože se nejprve vyučovala jako nepovinný předmět, těšila se velkému zájmu studentů. Postupem času byla zařazena jako třetí cizí jazyk oboru Animace v cestovním ruchu. Díky svým dlouholetým zkušenostem s prací průvodkyně a delegátky jsem měla v minulosti možnost vyučovat na Goodwillu také předmět Průvodcovství. Na Goodwillu jsem vždy oceňovala a stále oceňuji příjemnou atmosféru, dobrý kolektiv, bezva ředitelku a fajn studenty.

Jací jsou Španělé? Temperamentní, společenští, komunikativní a jejich život je jedna velká fiesta. A jaká jsem já? Stejná. Proto se do Španělska pořád tak ráda vracím a své zkušenosti předávám dál. Krom cestování ve svém volném čase chodím na hory, účastním se historických akcí a jezdím na koni.  Mám ráda víno, hudbu, psy, kočky a samozřejmě svou práci.